تبلیغات
Bad Boys For Life 17Ft18 - مصاحبه مکتوب با گام سوم با دکتر رحیم پور
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389  12:40 ق.ظ    ویرایش: پنجشنبه 6 خرداد 1389 03:30 ب.ظ
نوع مطلب: دکتر رحیم پور ،

گام سوم : چرا هر گاه احمدی نژاد بر مغرب زمین می تازد مثلاً حقوق بشر در غرب را به چالش می كشد یا به مولودش – اسرائیل – حمله می كند ، برخی در داخل اورا تحقیر و توبیخ می كنند .... 

گام سوم : چرا هر گاه احمدی نژاد بر مغرب زمین می تازد مثلاً حقوق بشر در غرب را به چالش می كشد یا به مولودش – اسرائیل – حمله می كند ، برخی در داخل اورا تحقیر و توبیخ می كنند .

رحیم پور :مستحضر باشید که 30 سال پیش هم هنگامی که شهید رجایی به سازمان ملل رفت ،سرآغاز برای نشان دادن چهره واقعی این سازمان و شبهات گمراه کننده مدافع حقوق بشرش، پاهای خود را از جوراب بیرون آورد و روی میز گذاشت و گفت: از سازمان می خواهم بگوید چرا این پاها این چنین شده است! و شخصی برای اولین بار سازمان ملل را افشا و رسوا کرد. لیکن مجاهدین خلق، همانها که با ترور عزیزانی چون رجایی آشکار شدند، در همه جا نشر می دادند که چنین حرکتی از رییس جمهوری، باعث تحقیر کشور بزرگ ایران است. چرا که ضربه رجائی آنچنان موثر افتاده بود که همه نیرو ها یشان را مامور کرده بودند صورت مسئله را از ذهن ها بزدایند و اگر می خواهید تاثیر شورا را در یابید به عکس العمل استعمار و استثمار و گفتار و کردار عمال و همفکران دشمن در کشور بنگرید.

گام سوم : در مورد احمدی نژاد می گویند که او متمایل به انجمن حجتیه است چون نام حضرت صاحب الامر علیه السلام را زیاد بر زبان می آورد و سعی در طرح مباحث موعود آخرالزمان و مهدویت می کند. حضرت عالی که سالها انجمن را رصد کرده اید و شاخصه های انجمنی ها را خوب می شناسید چه قضاوتی دارید؟

رحیم پور :اولاً : شیعه موظف است همیشه آماده ظهور آخرین پیشوای معصوم خود باشد، و مومنان باید همیشه دعای فرج بخوانند. با این فرق که شیعه علوی مدام چون سربازی به آب و آتش می زند تا زمینه را برای ظهور حضرتش آماده سازد، همان گونه که یک میزبان باشعور تا بتواند برای میهمان خود وسائل پذیرایی بیشتر را تهیه کند. در این صورت اگر احمدی نژاد با ظلم و کفر مبارزه می کند، زمینه ظهور حضرت را فراهم می کند. اما اگر میخواهد بااشک و آه و سور چرانی ها و چراغانی وسرود و موسیقی امام را جذب کند و به یاری مستمندان بکشاند و هر گاه درد دل دارد بجای فریاد به ظالمان، می رود شکایت نامه اش را به ضمیمه مقداری پول در چاه جمکران می ریزد ، حق با آقایی است که می گوید چرا احمدی نژاد دائم متبرک به ذکر امام قائم به سیف می باشد.

ثانیاً :من خود را موظف دانسته که پیرامون انجمن جحتیه تحلیل مفصلی بنویسم و مردم را آگاه سازم که: انجمن حجتیه تا سال ۴۲، که متدینین کوچکترین حرکت سیاسی نداشتند، بهترین انجمن بود، و تا سال۵۶ هم با مجوز بسیاری از مراجع بکار خود ادامه می داد، و سال ۵۶ پس از فاجعه میدان ژاله فرمان داد دیگر سکوت جایز نیست، به صف مردم بپیوندید. و فروردین سال ۵۸ هم حکم صادر که همه انجمنی ها به جمهوری اسلامی رای بدهند. و پس از رسمیت جمهوری اسلامی هم در شرایطی که پیری ۹۰ ساله و بازنشسته بود، نامه داد که شیعه به فرمان یازدهمین پیشوای خود موظف است از مراجع خود اطاعت و تقلید کنند و بنابراین همگان موظف به اطاعت از فقیه اعظم و امام انقلاب، مرجع عالیقدر امام خمینی می باشند. و سال ۶۲ چون بوسیله اعلانیه، امام دریافت که مدیریت بعدی انجمن، که عضو انجمن فلسفه فرح بود، از فرمان امام سرکشی می کند، حکم تعطیلی همه شعبات انجمن را صادر کرد. (لذا اکنون) انجمن حجتیه ای وجود ندارد که به خوب و بد آن بپردازیم و بگوییم چه کسی انجمنی می باشد و چه کسی نیست.

گام سوم : دکتر احمدی نژاد چه کارهایی کرد که اگر دیگران بودند نمی توانستند بکنند؟

رحیم پور :دکتر احمدی نژاد موفق تر از شهید رجایی بود و کار را جهانی کرد که احدی به جز امام و رهبرانقلاب نکرده بود.

گام سوم : چه کارهایی مانده است و باید انجام دهد ؟

رحیم پور :البته گفته بود مشکلاتمان را با خارج حل کنیم رفع مشكلات داخلی آسان است و رهبر هم بر همین عقیده اند تا مشکلات با بیگانکان حل نشود نباید کارهای تحریک کننده ای در کشور انجام داد.

گام سوم : تفاوت احمدی نژاد با دیگر اصول گرایان چیست ؟ چرا خیلی از اصولگرایان جلوی او موضع دارند؟

رحیم پور :همان تفاوت حسین بی علی با ابن عباس (پسر عمویِ محدثِ قاریِ قرآن و صحابی بزرگ و اصول گرا) . هنگامی که حسین (ع) عازم کوفه شد، آن بزرگ مردِ حکیم سیاسی اصول گرا، جلو یش را گرفت و حکم صادر کرد که رفتن تو به کوفه حرام است و اگر می خواهی خود را بکشی برو، چرا زن و فرزند را می بری؟ وحسین رفت ومکتب پایدار ماند. فرزندان عاقل ابن عباس سلسله بنی عباس را آفریدند و شش امام تندرو ! را شهید ساختند _ از امام ششم تا امام یازدهم _ آری ! به قول دکتر شریعتی درگیری شیعه صفوی و شیعه علوی همیشگی است .

گام سوم : آیا دعوای دوم خردادی ها با دکتر احمدی نژاد از جنس دعوای دکتر مصدق و آیت الله کاشانی است ؟

رحیم پور : ابداً و هرگز! آنها هر دو صددرصد ملی و جان نثار مردم بودند و اختلافات را عوامِ سیاسی بودن مردم و فتنه های دشمن آفرید؛ و آنها هر دو بیگانه ستیز بودند، لیکن رغبت دوم خردادیها به ساختار جمهوری لیبرالیزم بیشتر از جمهوری اسلامی می باشد، و تا بتوانند با فرماندهی ولی فقیه مخالفت می کنند زیرا خط دهندگانشان می دانند با فرماندهی ولی فقیه و روی کار آمدن ریس جمهور پیرو ولایت فقیه، ایران در ظرف 4 سال صد در صد موفق به تکمیل دستکاه هسته ای خود می شود و موشک سه هزارکیلومتری می سازد. (اما) با وجود ریاست مردی آرام و مصلحت جو، می شود 2 ساله، تاسیسات هسته ای کشور را تعطیل کرد. همان طور كه همه را نابود کردند و حتی در دانشگاه های خود از تدریس این رشته خودداری کردند. نه ! اختلاف مصدق و کاشانی درون گروهی بود و آنها هر دو دشمن بیگانه بودند، لیکن تمایل دوم خردادیها به سیاستگزاری های غرب قابل انکار نیست.

گام سوم : بعضی می گویند احمدی نژاد « گوش به حرف نکن» است این یک انگ است یا واقعیت؟ حسن است یا عیب؟

رحیم پور :انتقاد برخی هم به احمدی نژاد اینست که میگویند احمدی نژاد صاحب نظر نیست و گوش به فرمان رهبر ومطیع بی چون و چرای رهبر است و شما با آنکه می گویید گوش به حرف کسی نمی دهد بپرسید آیا بجز احمدی نژاد کدام رئیس جمهور بود که در برنامه ریزیهای اقتصادی خود، از همه بزرگان رشته برای اظهار نظر و نقد و انتقاد دعوت کند و چرا وقتی خواست در آن مجلس شرکت نکردند؟!

گام سوم : می گویند احمدی نژاد قانون گریز است . آیا حذف سازمان برنامه و بودجه قانون گریزی است ؟

رحیم پور :ما دو گونه قانون داریم یکی قوانین الهی که امام انقلاب فرمود: هر چه بر خلاف شرع باشد بر خلاف قانون هم می باشد، زیرا مردم به جمهوری اسلامی رای دادند. و یکی هم قوانین اجق وجقی که دشمنان رند و دوستان ساده دل بر پایه مصلحت و ضع کرده اند و به شکم انقلاب ما چپانده اند. حال اگر احمدی نژاد از قوانین الهی می گریزد خطاکار است، لیکن اگر از قوانین دست و پاگیری که کشور را فلج می کند می گریزد مقلد امام و رهبر است.

گام سوم : قبل از احمدی نژاد راستی ها به چپی ها می گفتند بی دین و چپی ها به راستی ها می گفتند انحصار طلب و دیكتاتور؛ با این همه اختلاف چرا چپ و راست علیه او متحد شده اند ؟

رحیم پور : اگر درسهایی را که در کلاسهای 12 سال پیش گفته بودم به خاطر داشتید این سوال را نمی کردید، زیرا من مکرر گفته ام چپ و راست دو شاخه فلاخنی می باشند که دسته آن در کف سنگ پران می باشد ودو شریک اقتصادی اند که در دو دفتر کار به رقابت می پردازند. وظریف ترش آنکه رهبر فعلی در 22 سالگی آنگاه که کوکا کولا و پپسی به جان هم افتاده بودند فرمود: بیهوده به سر و کله یکدیگر نزنید پول هر دو شیشه به یک جیب می رود. و دلیل آشکار هم اینکه پس از انتخاب احمدی نژاد دو شاخه فلاخن در هم تافتند و اینک چماقی گشته اند که بر سر عدالتخواهی می خورد، زیرا احمدی نژاد بی پروا تا توانست دزدیهای 30 ساله گذشته رابه صندوق بیت المال برگرداند. خدا پدر اینها را بیامرزد که چون امیر عدالتخواهان فرقش را نشکافتند و بخاطر خود او را بر منبر ها لعن نمی کنند.

گام سوم : چرا مهندس میرحسین موسوی که بحث عدالت را طرح کرده است مانند دکتر احمدی نژاد این دعوا را پی نمی گیرد؟ چرا جنس دعواهایش از جنس دعواهای آقای خاتمی است نه از جنس دعواهای امام یا احمدی نژاد؟

رحیم پور :آقای مهندس موسوی و آقای خاتمی هم اندیشه می باشند و اندیشه های بنیادی هیچکدامشان با طرز تفکر احمدی نژاد یکسان نیست. عدالتخواهی هم کار هر کس-هر کس نیست، زیرا هردوی این دو بزرگوار پیش از احمدی نژاد ریئس دولت بودند و مزه عدالتخواهیشان را مردم چشیده اند!

گام سوم : مهندس میر حسین موسوی می گویند: مدیران میانی ما حاضرند با همه کار کنند . حضرت عالی بارها تاکید کرده اید لایه های میانی در ادارات یا مهره راستی هایند یا عنصر چپی ها و اختیار دست احمدی نژاد نیست لذا فساد اداری هنوز اصلاح نشده است . آیا این تاکید آقای مهندس موسوی نظر شما را عوض نمی کند؟ چرا؟

رحیم پور : البته که اکثریت مدیران میانی شما می توانند با 180 درجه چرخش هم با راستی ها کار کنند و هم باچپی ها! لیکن آنجا که خواسته باشند با عدالتخواهی همکاری کنند بر می خروشند! و من این را شهادت می دهم که مردم در دوره احمدی نژاد رنج بیشتری از ادارات کشیدند و هر که عدالتخواه تر بود بیشتر. زیرا پشت میز ها یا راستی اند یعنی روی شاخه سمت راست فلاخن نشسته و یا چپی اند یعنی شاخه سمت چپ فلاخن را گرفته اند، و این هر دو دشمن خونی عداالتخوهان می باشند و آقای مهندس موسوی پیشتر مسئولیت داشته اند.

گام سوم : بعضی می گویند سیاست خارجی دکتر احمدی نژاد فاجعه است و بعضی می گویند افتخار، حضرتعالی چه نظری دارید؟

رحیم پور :هر دو درست می گویند زیرا براستی برای برخی فاجعه بود و برای برخی افتخار این را که سیاست احمدی نژاد چگونه بوده است از رهبر انقلا ب باید شنید .

   


نظرات()   

Bad Boys For Life 17Ft18

رفیقیم رفاقت رفقا