تبلیغات
Bad Boys For Life 17Ft18 - رساعت 14طلاق/عشقهای خیابانی و زودگذر دلیل جدایی زوجین
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389  02:26 ق.ظ    ویرایش: - -

سال گذشته هر ساعت 14 طلاق در کشور روی داده است...

سال گذشته هر ساعت 14 طلاق در کشور روی داده است.

مهر نوشت:

یک آسیب شناس علوم اجتماعی با اعلام اینکه بر اساس آمار ثبت احوال در سال گذشته هر یک ساعت 14 طلاق در کشور رخ داده گفت: عشقهای خیابانی و زودگذر بر اساس آشناییهای تلفنی و کمرنگ شدن معیارهای دینی در انتخاب همسر از اصلی ترین دلایل طلاق هستند.

دکتر مجید ابهری افزود: بر اساس آمار ثبت احوال تا بهمن ماه سال گذشته 114 هزار و 674 واقعه طلاق در کشور رخ داده و با توجه به نرخ رشد 2/13درصدی آن در کشور بدون در نظر گرفتن آمار اسفند ماه سال گذشته هر ساعت 14 طلاق در کشور روی داده است.

وی گفت: بر اساس بررسیهای میدانی، کوتاه بودن مدت آشنایی قبل از ازدواج، عشقهای خیابانی و زودگذر براساس آشناییهای تلفنی و اینترنتی، توجه به معیارهای مادی و ظاهری، فاصله گرفتن از ارزشهای اخلاقی و معنوی، کمرنگ شدن معیارهای دینی در انتخاب همسر، عدم نظر خواهی از والدین و بزرگترها و مراجعه نکردن به مشاوره هنگام انتخاب و همچنین آگاه شدن از اعتیاد بعد از ازدواج از اصلی ترین علل وقوع طلاق هستند.

این محقق و استاد دانشگاه تاکید کرد: با توجه به اینکه هیچ کدام از زوجین به لحاظ فرهنگی و اجتماعی به مسئله اختلاف جنسی اشاره نکرده و یا کمتر از آن یاد کرده اند می توان گفت عدم تفاهم جنسی ناشی از ضعف تربیت جنسی جوانان توسط خانواده ها و یا نهادهای آموزشی، ناتوانیهای جنسی به دلیل تغذیه یا مسائل روحی و عصبی از زیربنایی ترین دلایل طلاق در جامعه است.

به گفته ابهری، مشکل فقر در خانواده بعد از ازدواج عامل چندان مهمی در وقوع طلاق نیست چرا که تفاهمهای رفتاری و ساده زیستی و دوری از تشریفات زائد زندگی می تواند این مشکل را ضعیف و کمرنگ کند بنابراین برای جلوگیری از تکرار این آمار تلخ توجه به این نکات کاملا ضروری است.

   


نظرات()   

Bad Boys For Life 17Ft18

رفیقیم رفاقت رفقا