تبلیغات
Bad Boys For Life 17Ft18 - فعالیت سازماندهی شده گروههای فساد و فحشا در قالب كشف حجاب عمدی
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389  01:39 ق.ظ    ویرایش: - -

اگرچه پیش از این نیز اخباری مبنی بر فعالیت سازماندهی شده گروههای فساد و فحشا در قالب كشف حجاب عمدی منتشر شده بود اما این روزها با فروكش كردن اعتراضات سیاسی، شكل جدیدی از پروسه كشف حجاب در كشور به فعالیت می پردازد. .....

در همین زمینه یكی از نمایندگان مجلس در گفتگو با خبرنگار جهان ضمن اعلام این خبر ، به برخی مستندات فعالیت مخالفان گسترش عفاف و حجاب در جامعه اشاره كرد.

وی كه نخواست نامش فاش شود اظهار داشت: وزیر اطلاعات چندی پیش گزارش هایی در این خصوص ارائه كرده بود اما جدیدا اخبار جدیدی درخصوص افزایش فعالیت این گروهها به ما رسیده است.به گفته وی مستند فعالیت این گروه ها در اختیار دستگاه قضائی قرار گرفته است.

وی تاكید كرد: ما بنابر وظیفه این مسائل را به مراجع انتظامی و قضائی منعكس كرده ایم كه متاسفانه مراجع مسوول جدیت لازم در برخورد با این گروههای سازماندهی شده را نداشته است.

این سخنان عضو كمیسیون فرهنگی مجلس در حالی مطرح می شود كه در حوادث پس از انتخابات اخبار قابل توجهی از كشف حجاب توسط دختران و زنانی كه در گروههای خاصی سازماندهی شده بودند منتشر شد تا آنجا كه در آذر و دی ماه سال گذشته گروهی از زنان و دختران بی حجاب با حضور در خیابان ها و میدان های اصلی تهران در حالی که نمادهای سبز با خود داشتند علیه حجاب اعتراض و برخی نیز کشف حجاب كردند.

شدت گرفتن اینگونه فعالیت ها در آستانه اجرای جدی قانون گسترش طرح عفاف و حجاب آنجا سوال برانگیز می شود كه حدود دو هفته قبل وزیر اطلاعات نیز گوشه ای از فعالیت های مخالفان حجاب در كشور را بر ملا كرده بود.

وزیر اطلاعات در دیدار خود با اعضای فراكسیون انقلاب اسلامی اعلام کرد كه شبکه‌ای که برخی از خانم‌های معلوم الحال را با پرداخت مبالغی به شهر قم برای تظاهر به بدحجابی و بی حجابی می‌فرستاد و سپس به تهران بازمی‌گرداند، شناسایی و دستگیر شدند.

كشف حجاب از سوی برخی زنان اگرچه ریشه ای تاریخی در كشور دارد اما در سالهای گذشته نیز برخی سودجویان با اسفتاده از دغدغه های جوانان در حوزه كار و اشتغال، دختران جوان را به استخدام خود در آورده و با پرداخت مبالغی آنان را مجاب می كردند كه با لباس های خاص و زننده ساعت های مشخصی در میادین شهر تهران و دیگر شهرهای بزرگ كشور پرسه بزنند.

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس در تشریح این مدل فعالیت ها برای رواج كشف حجاب و بی عفتی در جامعه می گوید: گزارش های رسیده به ما حكایت از این دارد كه این گروهها در دسته های چند نفره و در محلات مختلف تهران و دیگر شهرهای كشور با همان مكانیسم چند سال قبل در ازای پرداخت حقوق معینی، دختران جوان را دستمایه اهداف شوم خود قرار می دهند.

با این حال اگرچه رویكرد كنونی دولت برای اجرای قانون عفاف و حجاب بنا به ادعای وزیر كشور رویكردی فرهنگی است اما به نظر میرسد راه برخورد با اینگونه مفاسد اجتماعی یقینا در لابلای راهبردهای فرهنگی پیدا نخواهد شد.

توجه به سخنان اخیر مقام عظم رهبری در دیدار با فرماندهان و كاركنان ناجا یقینا راهگشای نحوه برخورد با گروههای سازماندهی شده اشاعه فساد و بی بندباری خواهد بود.

معظم له در این دیدار تاكید كردند: باید در مقابل کج روی و عمل مفسدانه فردی، اجتماعی، و سیاسی بطور قاطع برخورد شود. در برخورد با برخی افراد که تعمداً یا از روی بی توجهی چهره جامعه را از لحاظ دینی، نجابت و عفاف خارج می کنند نیز باید برخوردی قوی و صحیح انجام شود.

كارشناسان اگرچه سخنان اخیر رهبری را نوعی اتمام حجت ایشان در خصوص برخورد قاطع با مظاهر بی حجابی و كشف حجاب در جامعه تحلیل می كنند اما برخی نیز معتقدند این بخش از بیانات رهبری تذكری است به فرماندهی ناجا كه در روزهای اخیر برای مبارزه با بی حجابی و گروههای فساد در كشور، شرط هایی گذاشته بود.

   


نظرات()   

Bad Boys For Life 17Ft18

رفیقیم رفاقت رفقا