تبلیغات
Bad Boys For Life 17Ft18 - مناسب‌ترین رنگ برای عینک‌ آفتابی
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389  04:06 ق.ظ    ویرایش: - -

استفاده از عینک آفتابی بدون قابلیت جذب اشعه UV بسیار مضر است زیرا تیره بودن عینک موجب می شود مردمک چشم باز شده و اشعه بیشتری وارد چشم ها شود.

ایسنا نوشت:

یک اپتومتریست گفت: شدت نور خورشید برای چشم آسیب رسان است و ورود اشعه ماوراءبنفش به چشم نیز موجب آب مروارید می شود، در نتیجه استفاده از عینک آفتابی مناسب و جاذب UV در تابستان ضروری است.

عبدالهادی رییس زاده اظهار داشت: نور خورشید از دو جهت می تواند به چشم آسیب برساند. شدت نور خورشید و وجود اشعه ماوراءبنفش دو پارامتر آسیب رسان به چشم ها هستند و با استفاده از عینک آفتابی مناسب می توان از آسیب به چشم پیش گیری کرد. وی افزود: در فصل تابستان شدت نور خورشید افزایش می یابد و در نتیجه استفاده از عینک آفتابی در این فصل ضروری است.

رییس زاده تصریح کرد: اشعه ماوراء بنفش با طول موج 320 تا 400 نانومتر برای چشم آسیب رسان است و موجب آب مروارید می شود. انتخاب و استفاده از عینک آفتابی 400UV می تواند مانع ورود اشعه مضر ماوراءبنفش به چشم شود. این اپتومتریست خاطرنشان کرد: به افرادی که از عینک طبی استفاده می کنند نیز توصیه می شود شیشه عینک خود را فتوکرومیک کنند. عینک های فتوکرومیک در تماس با نور خورشید تیره رنگ می شوند و علاوه بر کاهش شدت نور وارد شده به چشم مانع ورود UV نیز می شوند.

رییس زاده بیان کرد: استفاده از عینک آفتابی بدون قابلیت جذب اشعه UV بسیار مضر است زیرا تیره بودن عینک موجب می شود مردمک چشم باز شده و اشعه بیشتری وارد چشم ها شود. وی درباره رنگ شیشه عینک آفتابی نیز گفت: قهوه ای و دودی مناسب ترین رنگ برای استفاده معمول از عینک آفتابی است. وی خاطرنشان کرد: دستگاه های UVسنج که در عینک فروشی ها وجود دارد قابل اطمینان هستند و امکان دست کاری آنها وجود ندارد. شهروندان پیش از خرید عینک از فروشنده بخواهند میزان جذب UV را تست کند

   


نظرات()   

Bad Boys For Life 17Ft18

رفیقیم رفاقت رفقا